Üstel: Üç büyük ilçede yeni hastaneler planlıyoruz « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Üstel: Üç büyük ilçede yeni hastaneler planlıyoruz

Bu haber 24 Haziran 2021 - 20:49 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, 3 büyük ilçede yeni hastaneler planladıklarını, Lefkoşa hastanesi için 2016’da yer tespit edildiğini ve 500 yataklı proje hazırlandığını belirterek, kullanım hakkının da Bakanlar Kurulu kararıyla devredildiğini doğruladı.
15 Kasım’da temel atmak için çalışma yaptıklarını, 500 yatağın fazla görülebileceğini  ancak bunun ileriye dönük yapıldığını ifade ederek, İlaç Eczacılık Dairesi’ni ve Devlet Laboratuvarı’nı da bu planlamanın içine dahil ettiklerini söyledi.
Girne’de alınan binayla ilgili  teknik sıkıntıdan dolayı ihalenin iptal edildiğini tüzük değişikliğinin 10 gün önce yapıldığını işleyişi hızlandırdıklarını kaydeden Üstel, en kısa sürede ihaleye çıkılacağını belirtti.
Üstel, Güzelyurt’ta inşaatı 2016 yılından beri devam eden hastane için de belli kısımlar için ihaleye çıkıldığını Planlama İnşaat Dairesi’nin de 3. etap için çalışma yaptığını anlattı.
Üstel, tüm bu hastanelerin tamamlanmasına yetecek bütçeleri olmadığını ancak en azından koruma altına alacak aşamaya getirmeyi planladıklarını söyledi.