Üst Koordinasyon Kurulu Cumhurbaşkanı Tatar başkanlığında toplandı « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Üst Koordinasyon Kurulu Cumhurbaşkanı Tatar başkanlığında toplandı

Bu haber 27 Kasım 2020 - 20:08 'de eklendi ve 641 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başkanlığında toplanan Üst Koordinasyon Kurulu’nun Cumhurbaşkanlığı’nda iki oturum halinde gerçekleştirilen toplantısında, Kapalı Maraş bölgesinde geçmişten günümüze yapılan çalışmalar ve bölgede önümüzdeki dönemde atılması planlanan adımlar değerlendirildi.
20 Kasım tarihinde yaşanan hortum ve sel olaylarıyla ilgili durum değerlendirilmesi yapılan toplantıda, yaşanması muhtemel benzeri olaylara karşı alınacak önlemler de masaya yatırıldı.
Toplantıda ayrıca, Covid 19 tedbirleri kapsamında çevre ülkelerde artan vaka sayıları ve buna karşı alınacak önlemlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Toplantıya, Cumhurbaşkanı Tatar’la birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KTBK Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Enerji ve Ekonomi Bakanı Hasan Taçoy, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi Başkanı Suat Yeldener katıldı.