UBP-YDP-DP koalisyon hükümeti görüşmeleri sürüyor « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

UBP-YDP-DP koalisyon hükümeti görüşmeleri sürüyor

Bu haber 14 Kasım 2020 - 19:42 'de eklendi ve 517 kez görüntülendi.

Hükümet kurma çalışmalarına devam eden Ulusal Birlik Partisi (UBP) Başkan Vekili Ersan Saner, Yeniden Doğuş Partisi’ni (YDP) ziyaret etti.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ile görüşmesinde Saner’e Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Tatım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ve UBP Milletvekili Özdemir Berova eşlik etti.

UBP bu akşam ayrıca Demokrat Partisi’ni de ziyaret etti.

Saner, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın ardından Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ile bir araya geldi.

Tarafların bazı konularda hassasiyetleri olduğunu kaydeden Saner, her partinin kendi içinde değerlendirme yapmasının ardından bu akşam yeniden bir araya gelebileceklerini kaydetti.

Ataoğlu ile görüşmesinin ardından konuşan Saner, görüşmede hükümet konusunda nasıl bir yol izleneceğinin ele alındığını belirtti.

 “Gördüğüm kadarıyla tarafların bazı konularda hassasiyetleri mevcuttur” diyen Saner, “taraflar kısa bir değerlendirmeden sonra yine konuları görüşme düşüncesindedir” ifadesini kullandı.

Görüşmelerde sorun olarak öne çıkan konunun bakanlıklar arası dağlımdaki dengelerin olduğunu ifade eden Ersan Saner, bu akşam kendisinin, YDP ve DP Genel Başkanları ile yeniden bir araya gelebileceğini belirtti.

Ataoğlu’na verdiği katkıdan dolayı teşekkür eden Saner, “amacımız bu zor dönemde bir an önce hükümet kurmak ve halka hizmet etmektir” şeklinde konuştu.

DP Genel Başkanı Ataoğlu da, oluşacak olan hükümetle ilgili olayları enine boyuna ele aldıklarını, herkesin kendine göre hassas olduğu konular bulunduğunu kaydetti.

Ataoğlu, DP’nin ve UBP’nin kendi içinde değerlendirme yaptıktan sonra yine gerekirse yeniden bir araya geleceklerini olayın nihayetini aktarma şansını bulabileceklerini bildirdi.

DP Genel Başkanı Ataoğlu, halkın çıkarına yönelik bir tutum içinde olacaklarını bildirdi.

Ataoğlu, bir soru üzerine Serdar Denktaş’ın DP milletvekili olarak katılacakları bir koalisyon hükümetine olumlu oy vereceğini aktarırken, Ersan Saner de, Hüseyin Özgürgün ile yaptıkları görüşmede, ülkeye dönme yönünde bir iradesinin olduğunu gördüklerini söyledi.