UBP kurultayında genel başkanlık için dört isim yarışacak « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

UBP kurultayında genel başkanlık için dört isim yarışacak

Bu haber 01 Ekim 2021 - 10:04 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi’nin 30-31 Ekim’de yapılacak 22. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlık için dört isim yarışacak.

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Genel Başkanlık için Ersan Saner, Zorlu Töre, Faiz Sucuoğlu ve Hasan Taçoy’un adaylık başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Hasipoğlu, tüzük gereği adaylık başvurusunun son günü olan dün yapılan başvurular ile aday olma sürecinin de tamamlanmış olduğunu duyurdu.

Hasipoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

“30-31 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşecek olan Ulusal Birlik Partisi 22. Olağan Kurultayında, Genel Başkan adaylığı başvurularını tarih sırasıyla Genel Başkan Sn. Ersan Saner, Sn. Zorlu Töre, Sn. Faiz Sucuoğlu ve Sn. Hasan Taçoy, tüzüğümüze göre usulünce başvuru dilekçelerini parti merkezimize ibraz etmişlerdir. Tüzüğümüz gereği dört adayın dışında artık başvuru kabul edilmeyecektir. Birbirinden değerli dört vekilimize başarılar dilerken, seçim sonucunda kazananın partimiz ve ülkemiz olacağından hiç şüphe yoktur. Partimizin kurultay yolculuğunda 223 örgütünde seçimlerini tamamlamış olup, 9 Ekim tarihinde Lefkoşa, Girne, Güzelyurt ve Lefke, 10 Ekim tarihinde ise Gazi Mağusa ve İskele İlçe Başkanlığı ve yönetimlerinin seçimleri gerçekleşecektir. Parti Meclisi adaylığı ile ilgili son başvuru tarihi ise 15 Ekim 2021 tarihidir. Gerek köy ve mahalle kongrelerinde uzun kuyruklar oluşturarak katılım gösteren üyelerimize, gerekse aday olan ve olacak olan üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.”