UBP Genel Başkan Vekili Saner’den 10 Kasım mesajı « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

UBP Genel Başkan Vekili Saner’den 10 Kasım mesajı

Bu haber 10 Kasım 2020 - 11:51 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“Mustafa Kemal Atatürk askeri dehası, egemenlik ve özgürlük bilinci ile Türk milletini emperyalizmin pençesinden kurtarandır” diyen Saner, mesajında şunları kaydetti:
“Atatürk, ilime, bilime, çağdaşlığa inancı ile modern Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, devrimlerin baş mimarıdır. Kıbrıs Türkleri de onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği ile Atatürk’ün izinden yürüyerek kurtuluş mücadelesini vermiş kendi devletini kurmuştur. İlelebet yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devletleri onun ilkelerinin ışığında hep daha güzel yarınlara doğru yürüyecektir. Halkımız, ’bağımsızlık benim karakterimdir’ veciz sözlerinin sahibi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmayacak, egemenliğinden, istiklalinden, güvenliğinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nden vazgeçmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’nci yılında, sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”