UBP Genel Başkan Vekili Saner TC’nin 97’nci kuruluş yıldönümünü kutladı « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

UBP Genel Başkan Vekili Saner TC’nin 97’nci kuruluş yıldönümünü kutladı

Bu haber 29 Ekim 2020 - 8:52 'de eklendi ve 390 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner, Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kıbrıs Türklerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci yaşına ulaşmasının onur ve gururunu Anavatan Türkiye ile birlikte yaşamanın coşkusu içinde olduğunu kaydeden Saner, mesajında şunları kaydetti:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi veren uluslara ilham kaynağı olmuştur.
Büyük Önder Atatürk’ün vizyonu sayesinde çağdaş bir düşünce yapısı ile kurulan Cumhuriyet, bugün dünyanın en önde gelen Devletleri arasındadır.
Türk ulusunun ayrılmaz bir parçası ve Atatürk ilkelerinin yılmaz takipçisi olan Kıbrıs Türkü de O’nun aydınlattığı yolu kendine şiar edinmiş ve varoluş mücadelesini Cumhuriyetle taçlandırmıştır.
Kimse bizden bu noktadan geri gitmemizi beklemesin.
Kıbrıs Türkü Büyük Önder Atatürk’ün ‘egemenlik benim karakterimdir’ veciz sözlerine bağlı kalarak Devleti’ne, egemenliğine ve özgürlüğüne sonsuza dek sahip çıkıp koruyacaktır.
Kopmaz bir parçası olduğumuz Türk Ulusu ile birlikte Cumhuriyetin 97’nci yılı coşkusunu paylaşırken başta Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet’in kuruluşuna katkı koyanları saygı ve minnetle,  aziz şehitlerimizi rahmetle partimiz ve şahsım adına anar,  Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutlarım”