Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümetin güvenoyu almasından dolayı Başbakan Saner’i tebrik etti « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümetin güvenoyu almasından dolayı Başbakan Saner’i tebrik etti

Bu haber 19 Aralık 2020 - 14:31 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UBP-DP-YDP hükümetinin bugün mecliste güvenoyu alarak resmen göreve başlamasından dolayı Başbakan Ersan Saner’e bir tebrik mesajı gönderdi.

Mesajında, “yeni hükümetin KKTC’yi daha da ileriye taşıyacağına inancım tamdır” ifadelerine yer veren Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti, fikir ve gönül birliği içinde olduğu Kıbrıs Türk halkının her daim yanında olmaya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin daha da güçlenerek yoluna devam etmesi için her türlü desteği sağlamaya devam edecektir” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şunları kaydetti:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Başbakanlığınızda oluşturulan yeni Hükümetin göreve başlaması vesilesiyle sizi Milletim ve şahsım adına tebrik ediyorum.

 Yeni Hükümetin Kıbrıs Türkü’nün özgürlük mücadelesinin en anlamlı eseri ve Ada üzerindeki vazgeçilmez haklarının teminatı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha da ileriye taşıyacağına inancım tamdır.

 Kıbrıs Türk halkının hak ve hukukunun korunması, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kalkınması ve gelişmesi öncelikli hedeflerimizdendir.

 Türkiye Cumhuriyeti, fikir ve gönül birliği içinde olduğu Kıbrıs Türk halkının her daim yanında olmaya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin daha da güçlenerek yoluna devam etmesi için her türlü desteği sağlamaya devam edecektir.

 Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha tebriklerimi iletiyor, size ve tüm Hükümet üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum.”