TÜNELİN UCU « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

TÜNELİN UCU

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 6:39 'de eklendi ve 3.994 kez görüntülendi.
Karanlık günler yaşadık 15 ay boyunca… Son Milletvekilliği Genel Seçimlerinin galibi olarak sandıktan çıkan Ulusal Birlik Partisi’nin karşısında birleşerek bizi karanlık bir tünele sokan 4’lü koalisyon hükümeti karşılıklı atışmalarla sona erdi. En nihayet!
Ekonomik anlamda darboğazda bulunan bir yönetim beceriksizliği ile sadece Anavatan Türkiye ile imzalanacak mali protokolü “imzalamama” becerisi göstermiştir. Kendilerince yıkım paketi edebiyatı yapan ve üzerlerine ölü toprağı varmışçasına sessiz sedasız duran “Sendikal Platform” da sessizliğini sürdürdü bu süreçte… Halbuki iktidarda Ulusal Birlik Partisi olsa bir kaşık suda fırtınalar koparacaklardı.
Tünelin ucunda ışık göründü. En nihayet. Ulusal Birlik Partisinin başkanlığında yeni bir hükümet kurulması herkesin beklentisi.. Parlayan bir güneş gibi, devlet yönetme becerisiyle kendini %75 iktidar tutarak “aydınlatmayı başaran” UBP söz konusu… Kalan %25 te de beceriksizlik ve karanlık geçen yönetim süreçlerinde “tünelin ucunda aranılan ışık” olarak yine UBP görülmüştür.
Evet istikrarlı duruşu ile erken seçim dahil her türlü alternatife hazır ve her zaman hükümeti devralabilecek kararlı bir duruşla ülkeyi bir baştan bir başa dolaşıp arkasına ülkenin yarıdan fazlasının desteğini alan bir genel başkan ve B1R parti var şu anda… Kaybedilen 15 ayın ardından Ersin Tatar’a Başbakanlığı hayırlı olsun… Yaptığımız çalıştay’da kendisine olan güveni ve arkasında olduğumuzu belirtmiştik… Bugüne kadar ne o bizim ne de biz onun yüzünü kara çıkartmadık. Aydınlık yüzlerle yola devam.

EZCAN ÖZSOY[email protected]
KONUŞUYORUM