Taçoy: İnsanüstü çaba ortaya koyan KIB-TEK ekiplerine teşekkür ederim « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Taçoy: İnsanüstü çaba ortaya koyan KIB-TEK ekiplerine teşekkür ederim

Bu haber 21 Kasım 2020 - 13:41 'de eklendi ve 238 kez görüntülendi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, dün meydana gelen hortum neticesinde yaşanan arızalara müdahale eden KIB-TEK ekiplerinin insanüstü bir çaba ortaya koyduklarını söyledi.

Yaptığı açıklama ile KIB-TEK uzman ekiplerine teşekkür eden Taçoy, yüksek gerilim hatlarında oluşan hasarların eski iletim hatları kullanılarak düzenlendiğini, çalışmaların hava koşullarına rağmen gün boyu devam edeceğini kaydetti.

Bakan Taçoy açıklamasında şunları kaydetti:

“Ülke olarak ciddi bir felaket atlattık. Hepimize tekrardan geçmiş olsun.

Dün öğle saatlerinden itibaren, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu uzman ekipleri, insanüstü bir çaba ortaya koydular. Hepsine bir kez daha teşekkür ederim.

Dün oluşan doğal afet sonrası bir çok yerde elektrik direkleri, yıkıldı. Bazı yerlerde sokak direkleri kökten koptu. Gün boyunca ve akşam esas zarar gören Ozanköy, Karşıyaka gibi yerlere akım verilmeye başlandı.

Yüksek gerilim hatlarında oluşan hasarlar, eski iletim hatları kullanılarak düzenlendi. Taşocakları Bölgesi’nde toparlamalar yapılıyor.

Çalışmalarımız devam edecek. Bugün gün boyu çalışmalar devam edecek ve sokak direklerinin tadilatı tamamlanacak.

Hafta içerisinde ise yüksek gerilim hatlarındaki arızalar giderilecek ve yeniden tesis edilecek.

Ülkemize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletirim. Diğer bakanlıklarımız da vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi için ortaya büyük bir çaba koyuyor. Görevimizin başındayız, devletimizin tüm kurumları eksiksiz olarak çalışıyor.

Yaralarımızı kısa sürede sararak, yine dayanışma içerisinde bu zor dönemi de atlatacağız.”