Saner: Hükümet kurma çalışmalarını en erken zamanda tamamlayacağız « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Saner: Hükümet kurma çalışmalarını en erken zamanda tamamlayacağız

Bu haber 09 Kasım 2020 - 15:15 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, mecliste yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevini UBP’ye vermesinden sonra, en kısa sürede hükümeti kurmak için tüm siyasi partileri ziyaret edip, bugün mekik diplomasisini başlatacağını söyledi.

Hükümeti kurma çalışmalarını en erken zamanda tamamlayacağını ifade eden Saner, ülkenin daha fazla beklemeye tahammülü olmadığını, ilk icraat olarak da bütçeyi gündeme getireceklerini kaydetti.

Kurultay sürecinin nasıl geliştiğini CTP Genel Başkanı Erhürman’a samimiyetle anlattığına işaret eden Saner, UBP’nin kendi aile içinde yaşadığı sorunların başka hiçbir partiyi ilgilendirmediğini ama halkın önemsemesini anladığını söyledi.

Saner, 6 bin sekiz yüz üyenin oy kullandığına işaret ederek, UBP’nin birlik ve bütünlüğünü korumak amacıyla çalıştığını söyledi.

Ülkede kendilerini bekleyen ciddi sorunlar olduğunu ve bütün ülkelerin Covid 19’dan dolayı çok ciddi sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Saner, KKTC’nin diğer ülkelere göre iyi bir durumda olduğuna dikkat çekti.

Maraş konusuna da değinen Saner, Cumhurbaşkanının halkın iradesiyle değiştiğine işaret ederek, halkın temsilcileri olarak Kıbrıs sorununa bakış açılarını anlattı.

Saner, Maraş ve Kıbrıs konularına azami dikkat gösterdiklerini belirterek, halktan saklayacak hiçbir şeyi olmayacağını ve kamu alanlarına müdahale konusunda da halkın bilgilendirileceğini kaydetti.

UBP Parti Meclisi’nin yarın toplanarak, partiyle ilgili hiçbir soru işareti bırakmamak adına idari işlemleri de tamamlayacağını belirten Saner, tüm kararların kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.