Saner: Anavatan’ın desteği olmadan uluslararası alan ve iç yatırımlarda başarılı olamayız « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Saner: Anavatan’ın desteği olmadan uluslararası alan ve iç yatırımlarda başarılı olamayız

Bu haber 23 Aralık 2020 - 19:19 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

Başbakan Ersan Saner ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaklaşık bir buçuk saat süren toplantının ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Başbakan Ersan Saner, KKTC’de yeni hükümetin ilk ziyaretinin Anavatan’a yapılması geleneğini bugün gururla gerçekleştirdiklerini söyledi.
Saner, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Türk halkına desteği için teşekkür ederek, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Oktay olmak üzere tüm yetkililere teşekkür etti.
Anavatan’ın desteği olmadan KKTC olarak uluslararası alan ve içteki yatırımlarda başarılı olamayacaklarını ifade eden Saner, bu alanda Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ye verdiği desteğin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.
Eğitim, turizm, inşaat sektörü yanında bilişim alanında da değişim ve dönüşüme önem verdiklerini söyleyen Saner, bürokrasi ve zaman kaybının da önüne geçilecek e- devlet yatırımının ülke adına ciddi bir kazanım olacağını vurguladı.
“KKTC MALİYESİNE 800 MİLYON TL KAYNAK AKTARILACAK OLMASI EKONOMİ VE SAĞLIK ALANI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”
KKTC maliyesine 800 milyon TL kaynak aktarılacak olmasının da ekonomi ve sağlık alanı açısından çok önemli olduğunu ifade eden Saner, ayrıca 2021’de de ekonomik anlamda verilecek desteklere teşekkür etti.
Saner, ulaşım, havalimanı yanında ülkeye yeni bir hastane yapılması için verilen desteğe de teşekkür ederek, bundan duyduğu memnuniyeti ifade etti.