Özkurt: BRT seçim sürecinde görevlerini en iyi şekilde yapacaktır « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Özkurt: BRT seçim sürecinde görevlerini en iyi şekilde yapacaktır

Bu haber 29 Ağustos 2020 - 13:31 'de eklendi ve 407 kez görüntülendi.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt, BRT’nin KKTC’nin sesi olduğunu vurgulayarak, kurumun Anayasa ve ilgili yasalara bağlı kalarak, haber bülten ve programlarında siyasi partilere gereği gibi yer verdiğini belirtti.
Özkurt, BRT’nin görev ve sorumluluklarının, Anayasa, BRTK yasası ve ilgili yasalarda yazmakta olduğunu anımsatarak, “BRT asli görevlerinden birinin haber vermek olduğunun bilinci ile habercilik ve programcılık kurallarını göz ardı etmeden eşitlikçi bir yaklaşımla haber bültenlerinde ve programlarında tüm partilere gereği gibi yer vermektedir” dedi.

Açıklamasında “BRT KKTC’nin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir. Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanı’na Sayın Başbakan’a ve Sayın Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı’na bültenlerde sadece seçime yönelik bir anlayışla yer vermemizi beklemek doğru bir yaklaşım değildir” ifadelerine yer veren Özkurt, ülke kurumlarının her şeyin üzerinde olduğunu, BRT’nin sadece seçim süreçlerinde propaganda kanalı değil, Kıbrıs Türkü’nün sesini ve haklı davasını dünyaya duyuran bir kurum olduğunu kaydetti.

Özkurt, “Yapılan ithamlar doğru değildir. Kimse merak etmesin BRTK Cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki görevlerini en iyi şekilde yapacaktır” dedi.

(BRT)