“Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri” başladı « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

“Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri” başladı

Bu haber 27 Mayıs 2022 - 15:04 'de eklendi ve 281 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde gerçekleştirilen “Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri” Beyarmudu’ndaki etkinlikle başladı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde hayata geçirilen “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” tanıtımının ardından, “Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri”nin ilki gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde yapılan etkinliğin açılışında konuşan  Sibel Tatar, “Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri” etkinliğinin ilkinin öncelikle 9 ilkokul ve bir de anaokulunun katılımıyla Güney Mesarya’da düzenlendiğini, ancak ülkenin tüm devlet okullarında da tekrarlanacağını ifade etti.

Büyük bir emek verilerek hazırlanan Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı’nın, üç değerli uzmanın tecrübelerini paylaşmasıyla ortaya çıktığını söyleyen Tatar, öğretmenlere ve velilere ücretsiz olarak dağıtılacak olan bu kitaptan tüm ebeveynlerin yararlanabilmesini temenni etti.

Sibel Tatar, bu çalışmaların kıymetini bilmenin önemine değinerek kitabın, velilere bir kılavuz niteliği taşıyacağını dile getirdi.

İlk başlarda bunun bir hayal olduğunu ifade eden Tatar, bu hayalini KKTC’de gerçekleştirmek için girişimde bulunduğunu, sonunda büyük bir özveri ve emekle böylesine önemli bir projenin ortaya çıkmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen ve söyleşiye katılan herkese teşekkür etti.

Söyleşiye Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek, Prof. Dr. Sibel Dinçyürek, Prof. Dr. Nergüz Bulut Serin ile birlikte Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Sosyal Pediatri Uzmanı Dr. Canan Zaimoğlu da konuşmacı olarak katıldı.

-Edip

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de konuşmasında, eskiden küçük şeylerle mutlu olarak yetişen çocukların, şimdilerde birçok olumsuzlukla karşı karşıya kaldığını, özellikle sosyal medya nedeniyle aile bağı kavramının, önemini yitirdiğini anımsattı.

Edip, bu noktada sağlıklı ve sorumluluk sahibi gençler yetiştirmenin büyük önem taşıdığını belirterek böylesi bir girişime öncülük ettiği için Sibel Tatar’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinlikte ayrıca Cumhurbaşkanlığı tarafından “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” ücretsiz olarak dağıtıldı.