Meclis Başkanı Töre Paramedik Derneği etkinliğine katıldı  « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Meclis Başkanı Töre Paramedik Derneği etkinliğine katıldı 

Bu haber 27 Mayıs 2022 - 14:44 'de eklendi ve 266 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Paramedik Derneği tarafından Taşkent Doğa Parkı’nda organize edilen Üniversiteler Arası Ambulans Rallisi etkinliğine katılarak, dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre Töre, etkinlikte yaptığı konuşmada, ilk yardımın ve hayat kurtarmanın önemini değinerek, bu mesleği seçen öğrencileri kutladı.

İnsani yardımın kutsal bir görev olduğunu ifade eden Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, Türk milletinin bir savaşta düşmanın yaralılarına bile yardım eli uzattığını kaydederek,  “İnsanların yardımına koşarak onları hayatta tutabilmek için verilen mücadele, bizi yaratan rabbimize karşı bir sorumluluk, bir görevdir. Sadece insanlara değil hayvanların yaralarını sarmak için verilen mücadeleler de bizler için önemlidir” ifadelerini kullandı.

Anadolu’dan gelip Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öğrenim gören bir çok öğrenci olduğunu anımsatan Töre, “Burası sizin de vatanınızdır. Burada yaşayan insanlar da ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ifadesini benimseyen bir halktır. Onun için ayrımız gayrımız yoktur. Biriz ve beraberiz” dedi.

Töre, konuşmasının ardından etkinlikte dereceye giren takımlara madalyalarını verdi.