KIBRIS TÜRKÜ KENDİNE, YENİ BİR YOL ÇİZECEKTİR… « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

KIBRIS TÜRKÜ KENDİNE, YENİ BİR YOL ÇİZECEKTİR…

Bu haber 23 Eylül 2020 - 9:39 'de eklendi ve 927 kez görüntülendi.

Kıbrıs’ta, biz Türkler, 1878 yılından sonra,

– Kıbrıs Türk Cemaat Meclisi 

– Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi 

– Kıbrıs Türk Federe Devleti 

Ve son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini kurduk.

Bu kurduğumuz tüm yapıların hepsi, 1 Ağustos 1571 yılında Kıbrıs’ın Fethi ile kurulduğumuz, Kıbrıs Türk Devletinin devamıdırlar.

 Bu gerçeğin dışında,  Kıbrıs’ta 1960 yılında, emperyal güçlerin zorlaması ile  ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ diye naylon bir devlet kurulmuştu.           

1960 yılında kurulan devlet naylon bir devletti ki,  3 yıl gibi çok kısa bir sürede, bir balon gibi patlayıp sönmüştü.

 Naylon devlet Kıbrıs Cumhuriyetinin, bir balon gibi sönmesinin arkasından, Kıbrıs’ta emperyal emelleri olan ülkelerin zorlaması ile yeni bir naylon devlet, olacak olan, ‘Birleşik Federal Kıbrıs’ı kurmak için 50 yıl Kıbrıs’ta boş bir uğraşın içine zorla girilmişti.

Kıbrıs Türkü bu zorlama ve boş çabanın içinde, izolasyonlar altında bir 50 yılın daha, boşu boşuna  geçmesine müsade etmeyecektir.

Kıbrıs Türkü öyle bir dönemece geldi ki, bir 50 yıl daha boş bir ütopya için, boş bir çabanın içinde, boşu boşuna zamanını harcamayacaktır.

Kıbrıs’ta emelleri olan emperyal ülkelerin, emperyal emelleri uğruna, naylon bir ütopya olan federal bir devleti kurma yolunda bir 50 yılını daha harcamayacaktır.

Kıbrıs Türkü 11 Ekim’ de yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, toplumu bir 50 yıl daha emperyal ülkelerin, emperyal emelleri uğruna, bir ütopyadan öteye gidemeyecek olan, ‘federal devlet’  macerasının peşinde koşmaya çalışan adaylar dışında, Kıbrıs Türküne, anavatanımız Türkiye ile birlikte yeni bir yol çizecek bir cumhurbaşkanı  adayını cumhurbaşkanı seçecektir.

Kıbrıs Türkünün Kıbrıs’ta kendine çizeceği YENİ YOL, Kıbrıs’ın gerçeği olan ve 1 Ağustos 1571 yılında kurduğumuz, Kıbrıs’ın tek ve gerçek devleti olan, Kıbrıs Türk Devletinin, YENİ bir YAPILANMA ile kendi YOLUNDA gitmesidir.

(yarın bu köşede Kıbrıs Türk Devletinin yeni yapılanması için yapılması gerekenleri bulacaksınız)

FUAT NALCIOĞLU[email protected]
EKONOMİ POLİTİKA