KIBRIS TÜRKÜ KAZANMIŞTIR.. « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

KIBRIS TÜRKÜ KAZANMIŞTIR..

Bu haber 26 Ekim 2020 - 12:11 'de eklendi ve 2.370 kez görüntülendi.

Geçen hafta sonu gerçekleştirdiğimiz cumhurbaşkanlığı seçimini Sayın Ersin Tatar kazanmıştır.

Gerçekte bu seçimin galibi ve kazananı, Kıbrıs Türkü ve ulusal davamız olmuştur. 

Kıbrıs Türkü artık yeni safhaya geçmiştir.

Kıbrıs Türkü’nün yeni bir geleceğe doğru, anavatanı Türkiye ile birlikte, güvenli yolculuğu tekrardan başlamıştır.

Kıbrıs Türkü’nün anavatanı Türkiye ile birlikte verdiği şanlı Varoluş Mücadelesini kesintiye uğratmaya çalışan, bağnaz ve faşist Avrupa ile ona uşaklık  eden Yunanistan ve garabet Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, uzun yıllar sistemli bir şekilde ulusal davamıza karşı yürüttükleri faaliyetler ve bu faaliyetlere uşaklık edenlerin, sistematik organizasyonun bozulmasının ilk adımı atılmış oldu. Bozulan devlet yapısı yeniden ulusal dava çizgisinde yeniden inşa edilecektir.

Kıbrıs Türkü, son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, kendine anavatanı Türkiye ile birlikte yürümeye karar verdiği yeni yolda, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, yeni KKTC Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar ile uluslararası camiada çok daha görünür ve anlaşılır bir duruma gelecektir.

Uluslararası camiada, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve anavatan Türkiye’nin diğer çok kıymetli devlet ve hükümet yetkililerinin, açacağı yolda, cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar’ın karizmatik liderliğinde, bir çok uluslararası temaslar yapılacaktır. 

Yapılacak bu güçlü uluslararası temaslar, Kıbrıs Türkü’nün masada daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Rum Yönetimi’ne, son bir kez daha adada bir anlaşma için, fırsat verilecektir.       

Rumların daha önce olduğu gibi bu son fırsatı da ret etmeleri halinde, Kıbrıs Türkü yepyeni bir yola çıkacaktır.

Rum Yönetimi’ne, bir anlaşma için verilecek son fırsatta bir ilk yaşanacaktır.

55 yıllık toplumlararası görüşmelerde, her görüşmeye başlanacağında, yaşadığımız Rum tarafının şartlı masaya oturma girişimine, ilk kez Kıbrıs Türk tarafı, ‘siyasi eşitlik’ ve ‘egemenlik’ şartlarını ortaya koyarak masaya oturacaktır.

Bu da Kıbrıs Türkü’nü masada daha güçlü kılacaktır.

Kıbrıs Türkü, anavatan Türkiye’nin desteği ile uluslararası arenada geleceği prestijli durumun yanında, içte de bozulan devlet mekanizmasının, ulusal dava çizgisinde daha sağlam bir yapıya,  yeni cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar, liderliğinde, güçlü Ulusal Birlik Partisi hükümetleri sayesinde yapılacaktır.

Kıbrıs Türkü artık geleceğe daha güçlü ve daha güvenle bakıyor.

FUAT NALCIOĞLU[email protected]
EKONOMİ POLİTİKA