Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi Lapta Belediyesi’nin projelerine 68 milyon TL katkıda bulundu « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi Lapta Belediyesi’nin projelerine 68 milyon TL katkıda bulundu

Bu haber 13 Eylül 2021 - 16:40 'de eklendi ve 316 kez görüntülendi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği (KEİ) Ofisi, tarih, doğa ve turizm kenti Lapta Belediyesinin, bölge halkına daha kaliteli hizmet sağlamak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla hazırladığı projelere finans ve ekipman desteği sağlıyor.

KEİ, 2011-220 döneminde Lapta Belediyesinin hayata geçirdiği  projelerine  güncel rakamlarla 67 milyon 660 bin 954 TL’lik kaynak aktarımı yaptı.

KEİ’den yapılan açıklamada,  belediyelerin altyapı yatırımlarını güçlendirme projeleri başta olmak üzere, kültür, sanat, spor alanları, açık pazar yapımı ve restorasyon gibi çeşitli projelerine destek veren KEİ Ofisi’nin yerel yönetimlerle iş birliği içinde hayata geçirdiği projeler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne değer kattığı ifade edildi.

Açıklamada, Lapta’da altyapı ve yol çalışmaları, içme suyu projeleri, hizmet binaları, sosyal tesisler ve sosyal faaliyetlere uzanan geniş hizmet ağıyla, bölgenin gelişmesini katkı veren KEİ Ofisi’nin, Lapta Belediyesi’nin 2011-2020 döneminde hayata geçirdiği bir çok projeye, güncel rakamlarla 67 milyon 660 bin 954 TL kaynak aktarımı yaptığı ifade edildi..