Kadın ve Genç girişimciliği ile istihdamının artırılması projesine KEİ ofisinden finans desteği « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Kadın ve Genç girişimciliği ile istihdamının artırılması projesine KEİ ofisinden finans desteği

Bu haber 09 Ağustos 2021 - 13:36 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği (KEİ) Ofisi, İş Kadınları Derneği’nin (İKD) İskele Belediyesi ile birlikte yürüttüğü, “Kümelenme Vasıtasıyla Kadın/Genç Girişimciliğinin ve İstihdamının Artırılması Projesi”ne finans desteği veriyor.

KEİ tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, kadınların evde ürettikleri ürünlerin ekonomiye kazandırılmasını ve bunun sürdürülebilir olmasını amaçlayan proje, İskele’de başlatılıyor.

İskele bölgesindeki kadın ve gençlerin girişimciliğinin ve ekonomiye katılımlarının artırılmasını hedefleyen proje kapsamında, uzmanlar tarafından öncelikli olarak bölgesel kalkınma amaçları doğrultusunda ortak çalışma alanlarının belirlenmesi için fizibilite çalışması yapılacak.

İlgilenen tüm kadın ve gençlerin katılımıyla yürütülecek fizibilite çalışmasının ardından, kümelenme faaliyetleri, kapasite geliştirme ve kooperatif kurulumu için teknik destek ve danışmanlık hizmeti verilecek.

KKTC İş Kadınları Derneği Başkanı Selin Candemir, İskele Belediyesi ile birlikte yürüttükleri projeye, Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi’nin destek vermesinin kendileri için çok değerli olduğunu ve daha sonraki çalışmaları için cesaretlendirdiğini söyledi.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da, İş Kadınları Derneği ile birlikte bu projeyi yürütmekten mutlu olduklarını ifade ederek, “İskele bölgemizi kalkındırmaya yönelik projelerimize her zaman destek veren KEİ Ofisi’nin, İKD ile birlikte yürüteceğimiz bölgemizdeki gençlerimize ve kadınlarımıza fırsatlar sunacak olan projemize de destek vermesi bize güç verdi, mutlu etti. Katkılarından dolayı KEİ Ofisi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.