HERKES KENDİ BÖLGESİNDE OY AVCILIĞI YAPSIN « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

HERKES KENDİ BÖLGESİNDE OY AVCILIĞI YAPSIN

Bu haber 26 Şubat 2019 - 10:39 'de eklendi ve 47.966 kez görüntülendi.

Avrupa Parlementosu AKEL partisi adaylarının Gazi Mağusa mahallelerinde, üniversitelerinde oy avcılığı yapması, AKEL’in ve adaylarının bunca yıldır dile getirdikleri söylemleri çeliştiğini söylemeden edemeyeceğim.

Yıllar boyu iki bölgeli iki toplumlu çözümü savunan AKEL, bu tavırları ile hayalini kurdukları federasyon tezinin en önemli iki parametresi olan iki bölgeli iki toplumlu çözümü inkar ettiklerini ortaya koymakta ve aslında Kıbrıslı Türklerle paylaşıma dayalı bir federasyonu istemektedirlerini göstermektedirler.

1960 yılında kurulan Cumhuriyet ile birlikte, günümüze kadar gelen tüm Birleşmiş Milletler planlarında; hem iki toplumdan ve iki ayrı toplumun kendi bölgelerinde yapacağı seçimlerle vekillerin seçilmesi öngörülmüştür. Güneyden aday çıkarıp, KKTC sınırlarına geçip oy talep etmek Kıbrıs’taki federasyon sürecine vurulan en büyük darbe ve can çekişen bu sürecin son bulduğunun en büyük ifadesidir.

Bunca zaman Akel olarak Kıbrıs’ta iki bölgeli iki toplumlu federasyondan ve her iki bölgede yapılacak ayrı seçimleri savunacaksın, adayın bu konuyu destekleyen kitaplar yazacak, bu görüşü savunacaksın, öte yandan Kıbrıslı Türklerin kendi bölgesinde seçim yapmasını engelleyecek, hatta Avrupa Parlementosundaki iki sandelyesini gasbedeceksin, daha da kötüsü iki ayrı bölgede ayrı seçim yapılmasını öngören Annan planına da Akel olarak ‘hayır’ diyerek mevcut statünün keyfini sürmeye devam edeceksin!

O zaman gelin iki devletliliği artık siz de itiraf edin! Üniter devleti savunduğunuzu söyleyin ve Anastasiades’i de iki devletliliğe yakın söylemler içerisine girdiği için boşuna suçlamayın! Bizim halkımızdan size oy çıkmaz!Boşuna gezmeyin Mağusa sokaklarında! Bizim tarafta oy talep ederek mevcut haliyle Kıbrıs Cumhuriyetini adanın tüm hakimi olarak devam ettirmek istencinizi ortaya koyduğuna göre, bundan sonra federasyon lafını ağzınıza almayın.

Hiçbir zaman samimi olmadınız, maskeniz düştü!

OĞUZHAN HASİPOĞLU[email protected]
YENİ VİZYON