Girne’de orta refüj uygulama projesi başlıyor « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Girne’de orta refüj uygulama projesi başlıyor

Bu haber 12 Kasım 2020 - 20:03 'de eklendi ve 7.857 kez görüntülendi.

Girne Belediyesi, Girne Trafik Master Planı’na göre planlanan Orta Refüj Uygulama Projesini Uğur Mumcu Caddesi’nde yarın hayata geçiriyor.

Girne Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Uğur Mumcu Caddesi (Yeni Liman çemberi ile Karakum çemberi) arasında yapılacak olan orta refüj uygulama projesinin, çalışma saatlerinin 10.00-16.00 olacağı belirtildi ve çalışmaların 10 gün sürmesinin planlandığı açıklandı.

Girne Belediyesi, çalışmalar yapılırken çift şerit olan yolun tek şeride düşürüleceğini, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiğini kaydetti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Trafik Master Planı’na göre kentteki yoğunluğun artmasıyla, araç trafiğinin düzenlenmesi konusunda adım atmaya devam edildiğini söyledi.

Yapılan projelerin, kentin genelinde trafik akışının sağlanması adına önem arz ettiğini dile getiren Güngördü, trafiğin rahatlatılması, olası trafik kazalarının önlenmesi ve önümüzdeki süreçte bölgede var olan trafik yoğunluğu nedeniyle orta refüj projesinin gerekliliğine dikkat çekti.

Güngördü, çalışmalar nedeniyle bu caddeyi kullanan vatandaşlardan ve caddede iş yeri bulunan esnaftan anlayışlı olmalarını beklediklerini kaydetti.