Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili meclis araştırma önergesi reddedildi « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili meclis araştırma önergesi reddedildi

Bu haber 22 Aralık 2020 - 14:41 'de eklendi ve 355 kez görüntülendi.

Meclis Genel Kurulu’nun dün Cumhurbaşkanlığı seçiminin araştırılması ile İlgili Meclis Araştırması Açılması Önergesi” görüşülürken nisabın düşmesi üzerine bugüne ertelenen toplantısı yapıldı.
Toplantıda ilk olarak önerge oya sunuldu ve 25 ret 20 kabul oyuyla, oyçokluğuyla reddedildi.
Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, belirli bir kesimin feveranını anlamakta zorluk yaşadığını söyledi.
Arıklı tüm seçimlerin araştırılması önerisine destek verilmesini istedi.
Pazartesi günü bu yönde bir önerge sunacaklarını anımsatan ve “Pazartesini neden beklemediniz?” diye soran Arıklı, “Bu çifte standarttan vazgeçin” dedi.
Arıklı geçmişte yaşananlara sünger çekilip, kendi lehine yapılan müdahalelere karşı hiç yokmuş gibi davranılmasının kabul edilemeyeceğini ifade etti.
Başbakan Ersan Saner de söz alarak, konu dün gündeme geldiğinde UBP olarak tüm parti başkanları ve özellikle önerge sahibiyle konuyu ayrıntılı şekilde görüştüğünü, bu görüşmelerde belirttiklerini kürsüden de tekrarladığını dile getirdi.
Görüşmeler sonucu önerge sahibi Özyiğit’le hiçbir uzlaşıya varamadıklarını kaydeden Saner, bu nedenle Meclis’ten ayrılmak durumunda kaldıklarını söyledi.
Saner’in Özyiğit’e “Siz önce cumhurbaşkanlığı seçimlerini içselleştireceksiniz” demesi üzerine Özyiğit yerinden bu sözleri kabul edemeyeceğini dile getirdi, öyle olsa davetlere icabet etmeyeceğini anlattı.