Cumhurbaşkanı Tatar yangından zarar gören Antalya’da incelemelerde bulundu « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Tatar yangından zarar gören Antalya’da incelemelerde bulundu

Bu haber 04 Ağustos 2021 - 15:53 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

Meydana gelen yangın dolayısıyla Antalya’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Manavgat’taki Yangın Yönetim Merkezi’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Manavgat Ulualan Orman Genel Müdürlüğü Yangın Yönetim Merkezi’nde karşıladı.

Mobil yangın yönetim aracından çalışmaları inceleyerek brifing alan Tatar ve Çavuşoğlu, orman yangınlarından zarar gören Kalemler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile merkezde görüşen Cumhurbaşkanı Tatar, yangın ile ilgili bilgi alarak değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile yangında zarar gören Manavgat’ın Kalemler Mahallesi’nde açıklama yaptı.

“Önümüzdeki en büyük engel rüzgar”

Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Rüzgar yine bugün kuvvetli. Gündoğmuş merkezde yangın kontrol altına alınsa da ilçeden Alanya ve Manavgat tarafından sahile inmeye çalışan yangına müdahale devam ediyor. Her zaman olduğu gibi önümüzdeki en büyük engel rüzgar. Tüm imkanlarımızla bu mücadeleyi sürdürüyoruz.

“Yardımların 10 bin lirasını hesaplara yatırdık”

Hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, sahada incelemelerini sürdürüyor. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Yangından etkilenen vatandaşlara yapacağımız 50 bin liraya kadar olan yardımların ilk olarak 10 bin lirasını hesaplarına yatırdık. Vatandaşlarımız konteyner talep etti, onları karşıladık.

“Bir ay içinde örnek evimiz inşa edilmiş olacak”

Telef olan hayvanların sayısı belli oldu. Yıkılan evlerimizin yerine yenilerini yapacağız. Vatandaşlarımızın taleplerine göre evlerini yapıp teslim edeceğiz. Bir ay içinde örnek evimiz inşa edilmiş olacak.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Yangının en erken zamanda söndürüleceğine inancım tamdır

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise şunları söyledi:

“En erken zamanda bütün bu acıların, bütün bu yaraların sarılacağına ve dolayısıyla tekrar eski günlere kavuşacağımıza inancım tamdır. Türkiye güçlü bir ülkedir, bizim ana vatanımızdır. Ekiplerin yangını söndürmek için yoğun bir çaba harcadığını gördüm. Yangının en erken zamanda söndürüleceğine inancım tamdır.”