Cumhurbaşkanı Tatar ASAM Başkanı Doğanay’ı kabul etti « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Tatar ASAM Başkanı Doğanay’ı kabul etti

Bu haber 25 Kasım 2020 - 20:37 'de eklendi ve 430 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Başkanı Murat Doğanay’ı kabul etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs ile ilgilenen, Kıbrıs’la alakalı fikirler üretmeye çalışan ve Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki bağların güçlenmesi için fikir ve düşünceler ortaya koyan ASAM gibi güzide bir kuruluşun başkanının ziyaretini memnuniyetle karşıladığını söyledi.
ASAM’ın KKTC’de şube açma niyeti olduğunu, bunun ülkeye katkı sağlayacak bir girişim olacağını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “Böyle gelişmeler bizi memnun eder. Değerli yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sayın Doğanay’ın çalışmalarının ülkemize mutlaka büyük katkılar sağlayacağı düşüncesi içerisindeyim. Biz her zaman KKTC’nin güçlenmesi için çalışan ve bu manada kendi düşüncelerini kendi imkânlarını ortaya koyan kurum ve kuruluşlara saygı duyuyoruz. Doğanay’ın başkanlığında ASAM’ın yıllardan beri takip ettiği bu süreci bu şekilde bir aşamaya getirmeniz ve burada şube açma düşüncesi içinde olmanız beni ziyadesiyle memnun etmiştir” şeklinde konuştu.
ASAM’ı KKTC’de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Tatar, onlarla birlikte yeni gelişmeleri değerlendirmek ve ona göre Türk siyasetine, KKTC’nin geleceğine ışık tutabilmenin kendisini çok mutlu ettiğini kaydetti.
DOĞANAY
ASAM Başkanı Doğanay ise Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi.
ASAM’ın Türkiye’nin en eski yerli ve milli bir düşünce kuruluşu olduğunu kaydeden Doğanay, binin üzerinde akademisyen, hukukçu ve iş insanı üyeleri bulunduğunu ifade etti. Doğanay, ASAM olarak her alanda katkı koymak için üzerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğunu da ekledi.