Çağman bakanlık görevinden bugün itibarıyla ayrıldığını açıkladı « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Çağman bakanlık görevinden bugün itibarıyla ayrıldığını açıkladı

Bu haber 25 Haziran 2021 - 13:26 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Başbakan Ersan Saner’e salı günü istifasını sunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman, 10 Aralık 2020 tarihinde devraldığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinden bugün itibarıyla ayrıldığını açıkladı.

Çağman yayımladığı veda mesajında, hiçbir kişisel çıkar gözetmeksizin ve siyasi beklentisi olmadan başladığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini, kendi karakterine uygun doğruluk, dürüstlük çerçevesinde hizmet gösterme sözünü tutmanın gönül rahatlığı içerisinde bıraktığını kaydetti.

Bakanlık görevini gözler önünde olmadan, hiçbir hak yemeden, layıkıyla yerine getirdiğine inandığını belirten Çağman, “Bugün, temiz geçmişime herhangi bir leke sürmeden, alnım açık bir şekilde bakanlık görevime veda ediyorum” ifadelerini kullandı.

 “SAĞLIK SORUNLARIM BAŞ GÖSTERDİ… STENT SAYISI 8’E ÇIKTI”

Stres ve yıpranmışlık halinin sağlık sorunlarının baş göstermesine neden olduğunu ifade eden Koral Çağman, aktif siyasete başladığı Ocak 2018 yılında iki olan damarlarındaki stent sayısının bu süreçte 8’e çıkmasının da bunun en açık göstergesi olduğunu kaydetti.

Çağman, hal böyleyken, bu görevi daha fazla sürdürmenin sağlığı açısından vahim sonuçlara davetiye çıkaracağı görüşünde olduğunu belirtti.

“HEKİMLİK YAPMA ARZUM, SİYASET YAPMA ARZUMUN KATBEKAT ÜSTÜNE ÇIKTI”

Çağman bakanlık görevi süresince uzak kaldığı hekimliğe ve hastalarına geri dönme arzusunun, siyaset yapma arzusunun katbekat üstüne çıktığına da vurgu yaptı.