Berova: UBP icraat yapmadığını hissettiği anda halkın iradesine başvurur « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Berova: UBP icraat yapmadığını hissettiği anda halkın iradesine başvurur

Bu haber 01 Temmuz 2021 - 12:13 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Özdemir Berova, Kanal T ekranlarında yayınlanan ve Pınar Gözek’in sunduğu ‘Günaydın Kıbrıs’ adlı programa katılarak, erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Berova, iki tane seçim tarihi önerisinin komiteye gönderildiğini ve 3 Nisan 2022 tarihinin Ad-Hoc Komitede onaylandığına işaret etti.

“Günün sonunda kararı verecek olan Genel Kuruldur” ifadelerini kullanan Berova, Nisan 2022 tarihinin öncesinde de Genel Kurul’da belirlenebileceğine dikkat çekti.

Özdemir Berova, muhalefetin bu süreçte, ‘anayasaya aykırıdır, hukuka aykırıdır diyerek halkın kafasında bir algı oluşturduklarını’ kaydetti.

UBP olarak 2021 yılının ekonomik şartlar ve salgından ötürü seçimin yapılmasının ülke menfaati açısından çok doğru olmadıklarını düşündüklerini belirten Berova, “Kesin olan bir şey varsa, demokrasimizde bir tıkanma olacaksa, UBP icraat yapmadığını hissettiği anda halkın iradesine başvurur” dedi.

UBP’nin, KKTC’nin en büyük partisi olduğunun da altını çizen Özdemir Berova, “Kendinden çok ülkeyi düşünen bir partidir… Tek yolun seçim olduğu ortaya çıkması halinde UBP seçime kendini hızlı bir şekilde hazırlar” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n383741-ozdemir-berova-anayasaya-aykiridir-hukuka-aykiridir-diyerek-halkin-kafasinda-algi-olusturdular