Başbakan Tatar Hacıali İşletmeleri’ni ziyaret etti « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Başbakan Tatar Hacıali İşletmeleri’ni ziyaret etti

Bu haber 02 Ekim 2020 - 15:21 'de eklendi ve 793 kez görüntülendi.

UBP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Ersin Tatar, iş insanlarına ve sanayi kuruluşlarına ziyaretleri çerçevesinde bugün Hacıali İşletmeleri’nde idi.

Başbakan Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu ve UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ile birlikte, HACIALİ İşletmeleri Direktörü Mustafa Hacliali ile görüştü.

Tatar, kuruluşundan itibaren verdiği hizmetler, ekonomiye katkısı ve istihdam alanları ile KKTC’nin en büyük kuruluşlarından biri haline gelen Hacıali İşletmelerini ve tüm aileyi kutladı.

Ekonomi için yapılan yatırımların ülkenin geleceği için de çok önemli olduğuna ve artmasının sağlanması gerektiğine işaret eden Tatar, KKTC’nin geldiği noktadan daha ileriye gitmesi için elden geleni birlikte yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Tatar, “ Önemli bir seçim var. Bizim düşüncemiz, yeni Cumhurbaşkanı’nın Anavatan Türkiye ile uyum içinde olmasıdır. Türkiye birlikte KKTC’nin gelişmesini istiyoruz. Devletimize sahip çıkmak gerektiğini vurguluyoruz. Alternatif modellerin masaya gelmesini amaçlıyoruz. Türkiye de bu görüştedir. Halkımızın yararına olan da budur.

Başbakan, “ eski Kıbrıs yoktur. Coğrafya değişti, Koşullar değişti, kriterler değişti… Kuzeyde kendi devletimizin yaşaması bizim için vazgeçilmedir. Doğru zeminde mücadeleyi sürdürürsek, ekonomi de gelişecektir… Kuruluşlarımızın yatırım alanları da gelişecektir” diye konuştu.

HACIALİ “ TÜRKİYE SURİYE’Yİ İLHAK ETTİ DİYEN ZİHNİYETİN KARŞISINDAYIZ”

İş insanı Mustafa Haciali de” Bu seçimde kazanmak için var gücümüzle çalışacağız. Aksi takdirde, ‘Türkiye Kıbrıs’ı ilhak etti, Türkiye Suriye’yi ilhak etti’ diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. O bakımdan bütün gücümüzle sizi destekleyeceğiz. Zafer bizim gibi görünüyor. İlk turda olmasa da ikinci turda… Zaten Görüştüğümüz insanlar bana “ merak etme! UBP ne zaman kaybetti? Diye soruyor” şeklinde konuştu.