Başbakan Tatar GÜNEŞ TV’ye başarılar diledi « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Başbakan Tatar GÜNEŞ TV’ye başarılar diledi

Bu haber 10 Ekim 2020 - 15:43 'de eklendi ve 851 kez görüntülendi.

UBP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Ersin Tatar, uydu yayınına başlayan GÜNEŞ TV’de canlı yayına katıldı.

 TV GÜNEŞ’in, Genel Başkanlığa başladığı dönem hayata geçtiğini hatırlatan Tatar, dönemin Genel Sekreteri Hasan Taçoy ve şimdiki Genel Sekreter Ersan Saner’in katkılarının önemli olduğunu söyledi

Tatar, “Yayıncılığa yıllarca mesleğim gereği de önem verdim. Ülkede ilk özel televizyonu kurdum. Genel Başkan olduktan sonra da TV GÜNEŞ için çok emek verdik. İnternet yayıncılığına başladık. İlk günden uydu yayını için çalışmalar yaptık… Sonuçta başardık. 9 Ekim 2020 itibarıyla TV GÜNEŞ uydu yayınına başlamıştır. Sadece UBP için değil, ülke yayıncılığı açısından da güzel bir gelişme… Uydu yayıncılığı noktasında emeği geçen Tolgay Tarıman ve arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Başbakan Tatar, “ Sadece UBP’nin değil KKTC’nin sesi dünyaya duyurulacaktır. İnternet yayıncılığı da devam ediyor… Geniş platformlara, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza ulaşmada önemli bir iletişim aracını hayata geçirdik” diye konuştu.

GÜNEŞ TV’nin izlenebilmesi için TÜRKSAT uydu alıcısında (TURKSAT 42 E  12610 H SR: 20830 FEC: 3/4 ) Kıbrıs paketi içine girmek ve arama yapmak gerekir. Arama yapıldığı zaman otomatik olarak GÜNEŞ TV bulacaktır. “D Smart” sahipleri ise yeniden “kurum” yapmaları halinde GÜNEŞ TV’yi izleyebileceklerdir.