Başbakan Tatar Girne Belediyesi, DTB, TOL ve GHE kulüplerini ziyaret etti « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Başbakan Tatar Girne Belediyesi, DTB, TOL ve GHE kulüplerini ziyaret etti

Bu haber 24 Eylül 2020 - 15:41 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

Başbakan Tatar, Girne Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Nidai Güngördü’den kentin ve bölgenin güncel durumu hakkında bilgi aldı.

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, UBP Gİrne İlçe Başkanı Özdemir Berova, Milletvekilleri İzlem Altuğra, Ünal Üstel ve Belediye Meclis Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Tatar, Girne Belediyesi Başkan ve personeline sıcak ilgisi için teşekkür etti.

Tatar, Belediyenin yeni binasını da inceleme fırsatı buldu…

Başbakan Tatar, Girne’de TOL, DTB ve GHE Spor Kulüplerini de ziyaret ederek, yöneticilerle sohbet etti, görüşlerini dinledi.

Sıcak ilgi ile karşılanan Ersin Tatar, YAK Başkanlığı döneminde, çok sayıda futbolsever ve spor adamı ile yakın ilişki kurduğunu anımsatarak, bu dostlukların devam ettiğini görmekten mutlu olduğunu ifade etti.

Tatar, Cumhurbaşkanlığı döneminde insanlık dışı spor ambargosuna karşı etkin çalışmalar yapacaklarını belirtirken, gençliğe sahip çıkmada, spor kulüplerinin önemine vurgu yaptı.

Pandeminin sporu da vurduğuna işaret eden Tatar, yeni sezonun planlanmasında spor kulüplerinin zorlanmakta olduklarını gördüklerini belirtti.

Tatar, “ Tüm dünya daha önce yaşamadığı bir süreci yaşıyor. Sağlık önlemlerine paralel ekonomik önlemler diğer yanda da spor gibi, futbol gibi tutkuyla izlenen etkinliklerin aksaması var… Hep birlikte bu süreci aşacağız. Sizlerden alacağımız görüşleri de değerlendireceğiz” dedi