Başbakan Tatar Gazimağusa’da çeşitli ziyaretlerde bulundu « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Başbakan Tatar Gazimağusa’da çeşitli ziyaretlerde bulundu

Bu haber 24 Eylül 2020 - 19:17 'de eklendi ve 376 kez görüntülendi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı adayı  Ersin Tatar, “ güçlü bir devletin ancak ve ancak güçlü, kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomik yapıyla mümkün olduğunun bilincinde olduklarını “ belirtti ve “ bizim net hedefimiz güçlü bir ekonomik yapıyı kurmaktır. Türkiye de bu hedefimizi destekliyor. Önümüzdeki dönemde izlenecek politikalarla bu sağlanacaktır. Ezberleri bozacağız” dedi.

Başbakan Ersin Tatar Gazimağusa ziyareti çerçevesinde Sanayi Bölgesi’ne gitti, DAÜ, PER-SEN Yöneticileri ile bir araya geldi.

“ Pandemi sürecinin er ya da geç geride kalacağını, Kıbrıs Türk Halkı’nı doğru karar vermesi halinde parlak bir geleceğin beklediğini” ifade eden Başbakan Ersin Tatar şöyle konuştu:

“ Türkiye giderek güçlenmektedir Karadeniz’den sonra kuvvetle muhtemeldir ki, Doğru Akdeniz’de yani Mavi Vatan’da da gaz ve petrol bulunacaktır. Türkiye artık federal çözümü görüşmeyeceğini, Rumların bir anlaşma için şart koştuğu garantörlük hakkının sıfırlanmasını asla kabul etmeyeceğini ortaya koymuştur. Böyle bir durumda hala Kıbrıs Türk Halkı’na federal çözüm mümkünmüş gibi konuşma yapmak boşuna uğraştır. Bizim yolumuz artık egemen eşitlik temelinde 2 devletli çözüm yoludur. Proaktif olmaktır. Maraş’ı açmaktır. Ekonomimizi önce salgının etkilerinden kurtarmak sonra güçlendirmektir. Biz halkımızın her kesimine hizmet için varız. Esnafın, tüccarın, sanayicinin, çalışanın sorunlarının çözümü için varız. Yeni bir geleceğe yürüyoruz. Ezberleri bozacağız. Doğru kararı verecek,  geleceğin parlak olmasını sağlayacağız ”.

Başbakan Ersin Tatar, DAÜ PER-SEN’le görüşmesinde de DAÜ’yü ülkeye ve Gazimağusa’ya UBP’nin kazandırdığını söyledi, ve her zaman DAÜ ile Gazimağusa halkının yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.