Başbakan Saner: UBP’yi ve ülkeyi vizyonumla ileri taşıyacağıma inanıyorum « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Başbakan Saner: UBP’yi ve ülkeyi vizyonumla ileri taşıyacağıma inanıyorum

Bu haber 30 Temmuz 2021 - 22:15 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

BRT’de katıldığı özel yayında bir soru üzerine de, Ekim ayında yapılacak UBP Kurultayı’nda Genel Başkanlığa aday olduğunu belirten Başbakan Ersan Saner, ben vizyonumla KKTC’yi bulunduğum noktadan çok daha ileriye taşıyacağıma olan inancımdan dolayı adayım ve bu konuda da iddialıyım” dedi.

Ersan Saner şöyle konuştu:

“ 13 yıllık parlamenterlik, Bakanlık ve sonunda Başbakanlık deneyimlerim var. Yıllardır UBP’nin her kademesinde görev yaptım. Bu ülkede gerçekleşmeyenleri gerçekleştirmek ülkemizi ve partimizi vizyonumla , ileri noktalara taşımak için adayım. Vizyonumla birlikte üreteceğimiz projeleri, Anavatan Türkiye ile kurduğumuz ikili ilişkiler çerçevesinde çok rahatlıkla gerçekleştirebileceğimiz düşüncesindeyim. UBP’nin de çizmiş olduğum bu portredeki bir Başkan’la yola devam edeceğine yürekten inanıyorum.

“MARAŞ’TA EZBER BOZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Maraş konusunda ise Başbakan Saner, Maraşın tarihi bir gerçeği anımsattığını, bu gerçeğin de Rum tarafının hiçbir şeyi bizimle paylaşmama gerçeği olduğunu belirtti. “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kurallarına saygılı olacağımızı ifade ediyoruz” diyen Saner, bu konunun da ciddi bir şekilde dünyanın dikkatini Kıbrıs sorunu ile Maraş’a çektiğini söyledi.

Saner, Rum tarafının, 1963’deki işgal felsefelerini devam ettirdiklerini belirtti. “Maraş konusunda ezber bozmaya devam edeceğiz” diyen Saner, AİHM’nin belirlediği kurallar çerçevesinde bu eylemin devam ettirileceğini ve ezber bozmanın süreceğini “ kaydetti.