Başbakan Saner, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile çalışma toplantısında bir araya geldi « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Başbakan Saner, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile çalışma toplantısında bir araya geldi

Bu haber 01 Temmuz 2021 - 22:06 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Başbakan Ersan Saner, KKTC’de bulunan Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın verdiği çalışma yemeğine katılan Başbakan Ersan Saner, burada Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile son gelişmeleri değerlendirdi.

Görüşmeye ilişkin olarak sosyal medya üzerinden açıklama yapan Başbakan Saner, Anavatan Türkiye ile Cumhurbaşkanı Tatar tarafından ortaya konulan egemen eşitlik temelinde iki devletli çözüm politikasına hükümetin desteğinin tam olduğunu vurguladı.

Saner,  şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın öğleyin verdiği çalışma yemeğinde ülkemizde bulunan Türkiye Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Kıbrıs konusundaki son gelişmeleri değerlendirdik. Hükümetimizin Anavatan Türkiye ile Cumhurbaşkanımız Tatar tarafından ortaya konulan Kıbrıs konusuna egemen eşitlik temelinde iki Devletli bir çözüm bulunması politikasına desteği tamdır. Aramızdaki görüş birliği ve tam uyum bu günkü toplantımızda bir kez daha teyit edildi. Umarız BM ve AB başta olmak üzere Kıbrıs’la ilgili tüm uluslararası kuruluşlarla Devletler Kıbrıs’ta var olan gerçekleri görür ve bir an önce Rum tarafının doğru yola gelmesini sağlar…”