Başbakan Saner: Sağlıktaki başarıyı ekonomik alana yaymak için adım atılacak « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Başbakan Saner: Sağlıktaki başarıyı ekonomik alana yaymak için adım atılacak

Bu haber 21 Haziran 2021 - 17:06 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan Ersan Saner, geçmişte asgari ücretin oybirliğiyle belirlendiği dönemde TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in yine açlık sınırı altında olunduğunu belirttiğini hatırlatarak, kendilerinin ne yaptığının farkında olduğunu söyledi.

Saner, Maraş bölgesinde AB projesi olarak projelendirilen kanalizasyon altyapısının zaten çoğu yerde çalışmadığını, Kapalı Maraş ve açık Maraş ayrımı gözetmeden açıklama yaptığını söyledi.

Sosyal konut konusunda kendisinin de TOKİ’yle görüştüğünü, en önemlisi sorunun kaynak sorunu olduğunu kaydeden Başbakan Saner, Taşınmaz Mal Komisyonuna 344 civarında başvuru olduğunu, Cumhurbaşkanı’nın 3 bin kadar Rum’un başvuru yapmasına imkan sağlanacağını söylemek istediğini belirtti.

İHA, SİHA’larla ilgili bir adım atılacaksa açıklama yapılacağını, kendisine bu konuda bir talep gelmediğini ifade eden Başbakan Saner,  500 bin aşı hedefinin de neredeyse gerçekleştiğini belirterek, “sağlıktaki başarıyı ekonomik alana yaymak için adım atılacağını” kaydetti.

Mevcut aşılarla eğitim ve turizm sektörünün öncelikli olarak aşılandığını, böylece  eylülde yüz yüze eğitimin hayata geçeceğini kaydeden Başbakan Saner, hayat pahalılığının bu aydan itibaren yansıyacağını,  Adalı konusundaki duruşlarının ise ilkesel bir duruş olduğunu vurguladı.

Başbakan Saner, ilahiyat okullarıyla ilgili yorum yapmak zorunda olmadığını, öneriyi sunan Sunat Atun’la gerekli görüşmeleri yaptıklarını belirtti.

Başbakan Saner, Taşınmaz Mal Komisyonu üyeleriyle ilgili çalışmanın son aşamaya geldiğini de belirtti.