Ataoğlu: Bundan sonraki kutlamalara da bu yılki gibi özen göstermek gerek « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Ataoğlu: Bundan sonraki kutlamalara da bu yılki gibi özen göstermek gerek

Bu haber 16 Kasım 2020 - 18:49 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.

Meclis genel kurulunda söz alan DP Başkanı Fikri Ataoğlu, KKTC’nin kuruluş yıldönümü hakkında konuşma yaptı.

DP Başkanı Fikri Ataoğlu dünkü kutlamalara işaret ederek, bundan sonraki kutlamalara da bu yılki gibi özen göstermek gerektiğini söyledi.

Dün KKTC adına önemli mesajlar verildiğini söyleyen Ataoğlu, kablo ile elektrik ve doğalgaz geleceği, yeni bir cumhurbaşkanlığı binası yapılacağı, bütçe ile ilgili bir sıkıntı yaşanmayacağı mesajları verilmesinin tüm vatandaşların beklentisine karşılık vermesi açısından önemli olduğunu kaydetti.

“UZUN VADELİ VE İCRAAT YAPABİLECEK BİR HÜKÜMET MODELİ OLUŞMASI ÖNEMLİ”

Ataoğlu, nasıl bir hükümet oluşursa oluşsun uzun vadeli ve icraat yapabilecek bir hükümet modeli oluşmasının önemli olduğunu anlattı.

Pandemi hastanesinin açılmasının da gurur verici bir olay olduğunu ifade eden Ataoğlu, Lefkoşa’ya yeni bir hastane yapılmasına yönelik verilen mesaja da değindi.

Kurulacak hükümetin gerekli icraatları yerine getirebilecek bir modelde olmasının önemine işaret eden Ataoğlu, DP’li vekil Çağman’ın söylemiyle ilgili yoruma işaret etti, dünkü yoğun programdan dolayı Çağman’la görüşme şansları olmadığını ancak biraz sonra kendisi ile bir araya geleceklerini belirtti.

Ataoğlu, ırkçılık üzerinden bir siyaset yapılmayacağından emin olunmasını istedi.