Amcaoğlu: Eğitimde A planı da B planı da hazır « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Amcaoğlu: Eğitimde A planı da B planı da hazır

Bu haber 07 Eylül 2021 - 19:51 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu SES KIBRIS web tv yayına katıldı, yeni eğitim öğretim yılına ilişkin Aytuğ Türkkan’ın sorularını yanıtladı

“Uzun zamandır bakanlık olarak, muhataplarımızla birlikte uzun süren toplantılar yapıyoruz. Bu toplantılara Eğitim Beklemez İnisiyatifi’ni de davet ettik. Eğitimin nasıl açılacağını planladık ve biz hazırız” diyen Amcaoğlu, 19 okulda sınıf sayılarının kalabalık olmasıyla ilgili sıkıntı konusunda da şunları söyledi:

19 okulda tam gün eğitim

“271 okulun 11 tanesi ilk okul olarak hizmet veriyor ama 19’unda sınıfta 25 öğrenciden fazla görünüyor. Uzun vadeli çalışmalarımız var 16 okul inşaatımız var. Metehan’daki 500 kişilik okulu açtık, İskele’deki TMK’nın kapılarını açtık, birkaç gün sonra Dikmen İlkokulumuzu ardından Karakum’daki Osman Nejat Konuk ortaokulunu açıyoruz. Kısa vadede ise yetkili sendika ile toplanılacak ve bu 19 okulda tam gün eğitimin olmasını konuşuyoruz. Bu şekillenecek olan 19 okulda eğitim kaybı yaşanmaması adına adımlar atılacak, mali karşılıklarını da hazırladık. Örneğin, sabah4 ya da 5 saatlik derslerle sabah bir grup, öğleden sonra bir diğer grup olarak tam gün eğitimi konuşuyoruz”

KAYNAK:https://www.seskibris.com/video/7758514/egitimde-a-plani-da-b-plani-da-hazir