Allahverdi Kılıç şehit edilişinin 25. yıldönümünde anıldı « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Allahverdi Kılıç şehit edilişinin 25. yıldönümünde anıldı

Bu haber 08 Eylül 2021 - 12:54 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde askerlik görevini yerine getirirken Rum askerleri tarafından vurularak şehit edilen Piyade Er Allahverdi Kılıç, şehit edilişinin 25. yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Tören ilk olarak protokol sırasına göre çelenklerin şehidin nöbetçi klübesine konmasıyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan konuşmasında, “8 Eylül 1996 yılında Güvenlik Kuvvetliği Komutanlığı’nda görevini yaptığı sırada şehit edilen Piyade Er Allahverdi Kılıç’ın 25. ölüm yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Şehitler verilerek kurulan cumhuriyeti korumanın en büyük görev olduğunu belirten Benan, Kıbrıs meselesinde tek mağdurun Kıbrıs Türk tarafı olduğunu vurguladı.

Benan konuşmasının sonunda gazilere şükranlarını sundu, şehitleri de rahmetle andı.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 4. Piyade Alay Komutanlığı’ndan Piyade Üsteğmen Sami Özbayrak da törende yaptığı konuşmada, gerektiği taktirde vatan uğruna canlarını feda etmek için yemin ettiklerini anımsattı..

“Rum propagandası karşısında asla boyun eğmeyeceğiz”diyen Özbayrak, vatan toprakları uğrunda canlarını seve seve veren şehitleri rahmetle, gazileri de şükranla andı.

Tören, din görevlisi tarafından dua okunmasıyla tamamlandı.