Akar: Türk Deniz Kuvvetleri Mavi Vatan’da etkin, caydırıcı ve saygın bir güç « Güneş Gazetesi

SON DAKİKA

Akar: Türk Deniz Kuvvetleri Mavi Vatan’da etkin, caydırıcı ve saygın bir güç

Bu haber 26 Eylül 2020 - 13:15 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Preveze Deniz Zaferi’nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın yüksek teknolojisi, iyi eğitimli kahraman ve fedakar personeliyle mavi vatanda etkin, caydırıcı ve saygın bir güç olarak varlığını devam ettirdiğini ifade etti.

Bununla birlikte Türk Deniz Kuvvetleri’nin dünyanın çeşitli denizlerinde üstlendiği uluslararası görevlerle dünya barışına katkı sağladığını da belirten Akar, şunları kaydetti:

“Son dönemde Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler göstermektedir ki modern bir deniz gücüne sahip olmak ülkemiz için hayati önemi haizdir. Bu çerçevede Deniz Kuvvetlerimizin modern deniz gücü niteliklerini muhafaza edebilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Başta MİLGEM olmak üzere yerli ve milli savunma sanayimizin yeni deniz sistemleri projelerinin hayata geçirilmesiyle Deniz Kuvvetlerimiz çok daha güçlü bir konuma ulaşacak; Ege, Doğu Akdeniz ve Karadeniz başta olmak üzere tüm denizlerde hak, alaka ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumaya devam edecektir.”